Źródła hałasu

Tak niewiele trzeba, aby znacząco poprawić komfort akustyczny wnętrz

Twoje mieszkanie, nie Twój hałas

Najważniejszym elementem wpływającym na komfort akustyczny pomieszczenia są przegrody budowlane, ściany, sufity oraz zabudowa poddasza. Im wyższa ich izolacyjność akustyczna, tym ciszej jest w pomieszczeniach. Niestety standardowe wykonanie ich przez dewelopera najczęściej nie zapewnia wystarczającej bariery akustycznej chroniącej nas przed niepożądanymi dźwiękami, podobnie jest w starym budownictwie. Jeśli przegrody te wykonasz w systemie Silentek różnica w wyciszeniu pomieszczeń będzie ogromna.

Our Exceptional Solutions Image

WŁAŚCIWOŚCI IZOLACYJNE BARIER

BARIERY SILENTEK to specjalnie zaprojektowana i wykonana wielomateriałowa zabudowa zaprojektowana z myślą o ograniczeniu lub całkowitym wyeliminowaniu hałasu dochodzącego z zewnątrz pomieszczenia stosowana zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak i budynkach użyteczności publicznej. O sukcesie wykonania ekranu decyduje precyzja, staranność oraz zastosowanie profesjonalnych materiałów. Pomieszczenie po wykonaniu izolacji, poza bardzo wysoką poprawą komfortu akustycznego, wizualnie zostaje nienaruszone. Ściany takie można tak samo malować lub kłaść na nich ceramikę, panele jak na klasyczne ściany.

Poziom głośności, głośność, hałaśliwość, poziom dźwięku

Hałas to nic innego jak niepożądany, zakłócający normalne funkcjonowanie dźwięk o różnych stopniach natężenia, który wpływa niekorzystnie na komfort życia, samopoczucie, a w skrajnych przypadkach może zagrażać zdrowiu. Źródeł hałasu w budownictwie mieszkaniowym może być wiele, natomiast przyczyna tego, że ten hałas dociera do naszych uszu, sprowadza się z reguły do nieodpowiedniej izolacyjności akustycznej zastosowanej wewnątrz budynków, czy też błędnego wykonania przegród.

Warto wiedzieć

HAŁAS, a właściwie NATĘŻENIE DŹWIĘKU, określa się za pomocą jednostek zwanych decybelami (dB). Zwiększenie izolacyjności akustycznej od 6 do 10 dB powoduje, że dźwięki zza tak wyciszonej ściany lub sufitu słyszymy o połowę ciszej. Każda wyższa wartość to wartość dodana i jeszcze wyższy komfort akustyczny.

HAŁAS OD SĄSIADA ZZA ŚCIANY

Hałas emitowany przez sąsiadów zza ściany – to chyba jeden z najczęściej występujących w budownictwie mieszkaniowych problemów z dźwiękiem.

Zmagają się z nim mieszkańcy zarówno starych, jak i nowych mieszkań, budynków wielo- lub jednorodzinnych. Dochodzący od sąsiadów hałas pod postacią płaczu dziecka, głośnych rozmów, telewizora, czy muzyki może sprawić, że nasz dom zamiast oazą ciszy i spokoju, stanie się wprost przeciwnie miejscem wiecznej irytacji, a elementem stałego wyposażenia naszych sypialni staną się zatyczki do uszu. Z reguły problem odgłosów zza ściany utożsamiany jest z hałaśliwych sąsiadem, pamiętajmy jednak, że w budynkach jednorodzinnych przeszkadzać mogą sobie nawzajem domownicy.

Our Exceptional Solutions Image

HAŁAS, KTÓRY PRZENIKA OD GÓRY

Hałas może docierać do naszego mieszkania nie tylko zza ściany, ale również od góry poprzez sufit.

Dźwięki docierające do mieszkań z wyższych kondygnacji również potrafią uprzykrzyć życie mieszkańcom. Poprzez strop docierać mogą do nas, podobnie jak w przypadku ścian, głośne rozmowy, śmiech lub płacz dziecka. Również i z tym rodzajem hałasu można poradzić sobie, stosując specjalistyczne rozwiązania.

HAŁAS, KTÓRY EMITUJEMY SAMI

Brak swobody i prywatności.

Problem nieodpowiedniej izolacyjności akustycznej oznacza nie tylko to, że to my jesteśmy narażeni na hałas sąsiadów, ale również to, że nasi sąsiedzi narażeni są na słuchanie dźwięków od nas. Dlatego często chcąc uniknąć sporów lub niemiłych sytuacji z sąsiadami na każdym kroku musimy kontrolować poziom emitowanego przez nas dźwięku, zniżać ton naszego głosu do granic szeptu, ograniczać swobodną zabawę dzieci, ściszać rado i telewizor. Nie jest to jednak rozwiązanie, z perspektywy czasu może prowadzić do rosnącej frustracji lub rodzić konflikty z sąsiadami.

HAŁAS WEWNĘTRZNY EMITOWANY PRZEZ INSTALACJE ORAZ SPRZĘTY AGD

Wszelkiego rodzaju sprzęt oraz instalacje wewnątrz budynku to kolejne źródło nieprzyjemnych dźwięków w naszych domach.

Ten rodzaj hałasu jest szczególnie uciążliwy w godzinach nocnych, podczas których dopiero wtedy uświadamiamy sobie, jak dokuczliwe mogą być: hałasy z szybu windy, instalacji centralnego ogrzewania, urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych, sprzętów takich jak lodówka, zmywarka lub klimatyzator. Hałas wewnętrzny występuje w każdego rodzaju budownictwie, zarówno w domach jednorodzinnych, jak i blokach mieszkalnych.

GŁOŚNE PODDASZE

Nieodpowiednio wyciszone poddasze to kolejny problem, z którym możemy spotkać się w budownictwie mieszkalnym.

Dotyczy on zarówno wielo- i jednorodzinnego budownictwa. Mieszkając na poddaszu, możemy spotkać się z dwoma rodzajami nieprzyjemnych dźwięków: pierwszy to hałas uderzeniowy, wywołany np. przez uderzający w poszycie dachu deszcz. Drugi rodzaj hałasu, z którym zmagają się korzystający z poddasza mieszkańcy, są dźwięki docierające do mieszkania z zewnątrz, takie jak ruch uliczny, odgłosy otoczenia, szczekanie psa.

Clients Logo
Clients Logo
Clients Logo
Clients Logo
Clients Logo
Clients Logo

Potwierdzona jakość barier

Wszystkie nasze produkty i systemy poddawane są rygorystycznym badaniom w warunkach laboratoryjnych. W studio dźwiękowym budujemy poszczególne elementy systemu, a następnie za pomocą specjalistycznej aparatury przeprowadzamy pomiary. Efekt zwiększenia izolacyjności akustycznej przegród budowlanych został wielokrotnie przetestowany przy użyciu specjalistycznej aparatury pomiarowej. Nasze rozwiązania zostały przetestowane również doświadczalnie w rzeczywistych realizacjach.

Content Image
Top